Łazienka i płytki drewnopodobne – 5 pomysłów

Drewno kojarzy się z ciepłem i naturą. Ten klasyczny materiał chętnie stosowany jest do wystroju wnętrz naszych domów. Łazienka to wyjątkowe miejsce w każdym mieszkaniu, ponieważ poza stylowym wyglądem musi być także praktyczna. Wilgoć towarzysząca kąpieli oraz prysznicowi może mieć jednak negatywny wpływ na kondycję drewna. Rozwiązaniem jest zastosowanie płytek drewnopodobnych, które do złudzenia przypominają naturalny materiał, a są dużo bardziej odporne na wodę.

Wykorzystaj ceramiczne płytki drewnopodobne do stworzenia pięknego i trwałego wystroju Twojej nowej łazienki.

Glazura pochodząca od renomowanych włoskich producentów zapewnia nie tylko wyjątkowy styl, ale również bardzo wysoki poziom wytrzymałości na wilgoć, ścieranie oraz upadek twardych obiektów. Skorzystaj z bogatej oferty płytek drewnopodobnych i zyskaj unikalny efekt, a także zapewnij sobie łatwe utrzymanie Twojej nowej łazienki w nienagannym stanie.

Poznaj pięć pomysłów na modne kompozycje tworzone na podstawie płytek drewnopodobnych.

1. Klasyczna biel połączona z dostojnością drewna

Białe płytki ścienne to klasyczne i popularne rozwiązanie. Trudno odmówić mu estetyki, a także pozwala optycznie zwiększyć powierzchnię łazienki. Ten rodzaj wystroju ścian oraz podłogi szczególnie sprawdzi się w łazienkach o mniejszych powierzchniach.

Płytki drewnopodobne położone na ścianach lub podłodze mogą mieć ciepły, klasyczny odcień. Nie musisz jednak ograniczać się jedynie do takiego wyboru. W naszej ofercie znajdziesz też ciemniejsze odcienie drewna, które pozwolą uzyskać większy kontrast pomiędzy elementami Twojej łazienki.

Drewnopodobne%201.jpg

2. Naturalna kolorystyka drewna w połączeniu z białą armaturą

Jeśli stylistyka na podstawie drewna jest bliska Twojemu sercu, to mamy dla Ciebie świetne wieści. Włoski producent glazury najwyższej jakości, firma Fondovalle, oferuje płytki, które nie tylko kolorem i fakturą, ale także wymiarami do złudzenia przypominają naturalne deski.

Utrzymanie łazienki na podłodze i ścianach w całości pokrytych drewnem w nienagannym stanie to bardzo trudne zadanie. Wybierając płytki drewnopodobne, zyskasz nie tylko piękny wygląd, ale także wysoką trwałość. Utrzymanie czystości i blasku w Twojej łazience wykonanej z płytek drewnopodobnych będzie łatwe. Połącz wystrój ścian i podłogi z białą armaturą, aby uzyskać stylowy i naturalny efekt na długie lata.

Drewnopodobne%202.jpg

3. Ciepło drewna przeplatane chłodem betonu

Naturalne ciepło drewna, bijące od ceramicznych płytek drewnopodobnych, możesz łączyć także z zimną kolorystyką, taką jak beton. Synergia dwóch, na pozór różnych typów stylistycznych, daje unikalny i ciekawy efekt.

Płytki drewnopodobne pochodzące z wyselekcjonowanych wytwórni mieszczących się we Włoszech oraz w Hiszpanii możesz układać na podłodze lub ścianach Twojej nowej łazienki. Poniżej prezentujemy połączenie betonowej podłogi z ozdobną drewnianą ścianą.

Drewnopodobne%203.jpg

4. Kompozycja drewna, bieli oraz Twojego ulubionego koloru

Jeśli połączenie drewna i bieli jest dla Ciebie zbyt klasyczne, to rozważ wzbogacenie ścian o elementy w Twojej ulubionej kolorystyce. Podłoga wykonana z wysokiej klasy płytek drewnopodobnych oraz ściany pokryte białą glazurą możesz podrasować o elementy pokryte różnego typu kolorami. Poniżej znajdziesz propozycję kompozycji bieli, drewna oraz delikatnego fioletu. Jeśli to połączenie nie jest dla Ciebie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w miejsce fioletowych płytek zastosować inne, np. w odcieniach błękitu albo szarości.

Drewnopodobne%204.jpg

5. Naturalna piękność marmuru

Elegancka kompozycja pełna naturalnego piękna, czyli połączenie drewna oraz marmuru Ponadczasowa elegancja jest tym, co najbardziej Cię inspiruje? Postaw na połączenie naturalnego piękna i stwórz wystrój Twojej nowej łazienki, łącząc klasyczną kolorystykę drewna z naturalnym pięknem marmuru.

Aby osiągnąć tak spektakularny efekt, wybierz płytki ceramiczne, które doskonale oddają wzory, kolory oraz fakturę drewna i marmuru. Szeroki wybór barw i rozmiarów glazury sygnowanej przez czołowych włoskich i hiszpańskich producentów pozwoli Ci dopasować płytki do każdego typu łazienki. Dzięki temu efekt będzie dokładnie taki, jak w Twoich marzeniach.

Drewnopodobne%205%20(1).jpg