Włoskie płytki Panaria - tak powstaje dom z duszą

Prawdziwa pasja oraz przywiązanie do rzemiosła i rodzinnych wartości przekazywanych z pokolenia na pokolenie sprawiło, że fabryka Panaria działająca od lat 70. tworzy nadzwyczajne kolekcje ceramiki. Filozofia marki opiera się na założeniu, że każdy zasługuje na dom marzeń, który będzie odbiciem jego potrzeb, pragnień i oczekiwań. I tak przez lata,  doskonaląc wzornictwo i technologie, ale nie zapominając o cennej przeszłości, włoscy mistrzowie tworzą jedyne w swoim rodzaju płytki Panaria, by dzięki nim w każdym domu mógł zapanować niezapomniany klimat.

Płytki Panariapłytki Panaria Horizon

Kultura tworzenia ceramiki

Dokładnie w 1974 r. zadebiutowały pierwsze kolekcje sygnowane marką Panaria dedykowane zarówno do wnętrz, jak i przestrzeni na zewnątrz. To, co wyróżniało ówczesne linie gresów, to oryginalne wzornictwo i mistrzowska dbałość o detal. Rodzinna manufaktura szybko zdobyła popularność w kraju, a już wkrótce jej przywiązanie do tradycji doceniono na całym kontynencie europejskim. Płytki „made in Italy” od Panaria ujmują włoskim poczuciem estetyki oraz celną reinterpretacją znanych już motywów – bardzo często zaczerpniętych ze świata przyrody. Troska o środowisko naturalne pozostaje jednym z kluczowych priorytetów marki, która wdrożyła proekologiczne rozwiązania na każdym etapie produkcji oraz dystrybucji swoich produktów. Jednym z motywów przewodnich w bogatym portfolio włoskiego producenta pozostaje marmur. 

Szlachetny kamień po nowemu

Nieziemskim pięknem czarował już starożytnych Greków i Rzymian, którzy zafascynowani jego niezwykłą barwą, linią użyleń i fakturą, wykorzystywali go do wznoszenia budowli, kolumn i rzeźb. Zainteresowanie marmurem nie słabło przez kolejne wieki, choć swój największy rozkwit przeżywał w renesansie – wówczas powstawały najbardziej znane dzieła np. Pieta autorstwa Michała Anioła wykonana z marmuru z Carrary. Zachwyt nad naturalnym pięknem kamienia zdaje się być wieczny … i trwa do dziś, czego dowodem jest kolekcja Eternity. Płytki marmuropodobne o starannie dobranej palecie barw i autentycznie odwzorowanych liniach użyleń jak np. płytka Statuario White z tej linii dedykowana jest do salonów, kuchni, jadalni, holów, ale także łazienek. Można ą wykorzystywać z powodzeniem na posadzkach, ale także na ścianach. Świetnie sprawdzi się we wnętrzach nawiązujących do klasyki, pełnych elegancji i szyku. W aranżacjach inspirowanych oszczędnym w wyrazie hygge czy japandi nada nieco surowego klimatu. Z kolei we wnętrzach glamour będzie perfekcyjnym tłem dla zdobnej zabudowy meblowej i pełnych blichtru dodatków. Kolekcja Eternity otwiera niezwykle cenne możliwości aranżacyjne. Nowa odsłona zjawiskowego marmuru mogła udać się tylko Włochom!

Panaria EternityPanaria Eternity Marquinia

Czas na niespodziankę – kolekcja Urbanature 

O tym, że marmur jest unikatowy i absolutnie piękny nie trzeba nikogo przekonywać. Ale już nieoczywistą urodę betonu doceniają nieliczni. Koloryty miasta zestawione z naturą to główna inspiracja kolekcji Urbanature, w której znajdziemy pięć kolorów (Lime, Concrete, Cement, Portland, Silicon) dostępnych w pięciu rozmiarach (30x60, 45x90, 60x60, 60,3x60,3, 90x90cm). Włoskie płytki o industrialnej duszy sprawdzą się najlepiej w przestrzeniach loftów i softloftów, chociaż architekci i projektanci wnętrz coraz częściej łączą surowość np. płytek Portland z ciepłym drewnem. Całość pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i skandynawskich czy new classic. Płytki Silicon z pewnością zachwycą miłośników prostych przestrzeni o niewielkiej liczbie mebli – to one mogą być motywem przewodnim całej aranżacji. Wyraziste, pełne wyrazu, niesztampowe z pewnością znajdą swoich wielbicieli. 

Panaria Urbanature ConcretePanaria Urbanature Lime

Aż po horyzont!

Wschody i zachody słońca z pewnością są we Włoszech zjawiskiem! Nic dziwnego, że stały się inspiracją dla projektantów marki Panaria. Kolekcja Horizon dzięki stonowanej kolorystyce świetnie wpisuje się w wystrój sypialni, łazienek, pokoi kąpielowych czy obiektów spa i wellness. Doskonałym wyborem będą j np. płytki Sunrise, które uspokajają , wprowadzają ład i harmonię. Z kolei gresy z kolekcji Horizon w kolorze Strom o wyrafinowanej ciemnej barwie genialnie dopełnią ciemne aranżacje np. nowoczesnego salonu. Płytki z tej kolekcji zachwycą fanów biophilic design, który wprowadza naturę do wnętrz! 

Panaria Horizon StromPanaria Horizon Sunrise

Włoska marka Panaria pomimo tego, że dziś jej fabryki zajmują powierzchnie ponad 63 tys. metrów kwadratowych i produkują ponad 2 tys. różnego rodzaju ceramiki, wciąż bazuje na niezmiennych filarach: przywiązania do tradycji, kunsztu detalu oraz troski o środowisko naturalne. Od lat niezmienny pozostaje również rodzinny charakter pracy. „Wielu uważa, że fabryka to tylko miejsce pracy. My zaś uważamy, że jesteśmy rodziną. Od zawsze ludzie stanowili serce marki Panaria: ich prawdziwość, doświadczenie i oddanie pozwala nam tworzyć każdego dnia dalszą część historii wypełnionej pasją do ceramiki”.  

Włoskie płytki Panaria znajdą Państwo w naszym sklepie.